همه چيز بهانه اي بيش براي به او انديشيدن نيست!

ژانویه 26, 2008

هر روز برنامه هاي داده شده را انجام مي دادم اخيرا» بدليل آنكه در ماه رمضان برنامه هاي قبلي را لغو نكردم حدود دو ماهي پيش افتادم و يك ماهي مي شود برنامه اي ندارم ولي هر روز يكي از سوره هاي خاص را مي خوانم.

پيرو فرمايشات آقاي دكتر قرار بود مطالعات بروي سيره نبوي و قرآن و نهج البلاغه داشته باشم امروز به اين فكر ميكردم كه همه آنها براي تحقق چيست؟ اين روزها به چه بايد بينديشم؟ خيلي از كارهاي بايدي را انجام مي دهم و خيلي نبايدي را انجام نمي دهم ولي همه اينها قرآن خواندن ها ، ذكرها ، كتابها و خودكاوي ها براي چيست؟ چند هفته پيش يادآوري كردند كه انسان همواره به دنبال جاه و مقام و نان بوده است و اين موضوع كار دستش مي دهد! وضعيتم چگونه است؟

پاسخ اين سوالات را همواره در ذهنم دانسته و مرور مي كنم ولي كجا هستم؟ همه آنها و ديگر چيزهايي كه در اين خلقت زيبا ديده ام و مي بينم و خواهم ديد براي آنست كه ياد او باشم و با او باشم ! خداوند متعال هميشه و همه چا برما رحمت داشته است و دارد مي دانم او به همه نزديك است ولي چقدر به او نزديك هستم؟ لحظات به او انديشيدن كل عمر چند ساله ام چقدر مي شود؟ شايد كمتر از يك روز براي چند دهه زندگي در اين دنيا كم نيست؟

هنوز برخي خصلتهاي ذاتي ام بدون مراقبت بروز ميكند كمي با عصبانيت و كلمات تندو سرد صحبت ميكنم مخاطبم حتي در پشت تلفن نيز مي تواند از روي تون صدايم حس كند با خانواده و دخترم نيز پيش مي آيد. اينكه مي گويند فرزندان كوچك آئينه اعمال پدر و مادر هستند درست است نحوه صحبت و اخم هاي دخترم نيز به من خيلي شبيه شده است مثل اينكه خودم را مي بينم و هر بار او اينگونه رفتار مي كند حس شرمندگي در من بيشتر مي شود.

مهرباني و گرمي كلامم در حد لازمه نيست! در واقع آنجور كه بايد و باشد نشده است! كمي به خصلت خود بيني خودم بر ميگردد نمي توانم برخي اوقات نيكي ها و خوبي هاي ديگران را در مقابلشان به زبان آورم! محبت خيلي اثر خوب و مثبتي دارد ولي وقتي موثر و پايدار خواهد ماند كه از روي خلوص و ذاتي صادر شود و راستا و گرايش الهي داشته باشد هنوز خيلي فاصله دارم.

با مادرم زياد گرم نيستم و نيازي كه از سمت من دارد را پاسخ نمي دهم شايد كمي همدمي بيشتر و نشستن پاي حرفهايش و تصديق او رضايت بيشتري داشته باشد ولي بدليل مسايل گذشته كه هنور ننتوانسته ام از خودم جدا كنم دافعه دارم!

خداوندا به شما پناه مي برم ياري رسان تا خودبيني و خودنگري ام را حذف كنم وقتي مشاهده ميكنم با نزديك ترين افراد اطرافم كه پيوند عاطفي و مستمري داشته ام اينگونه هستم و در ذهنم اينها ميگذرد تكليف ديگران در رفتارهاي دروني و بيروني ام مشخص و نامناسب است ، ياري ام رسان متشكرم.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s