تمامت خواهي و خودخواهي صفت هاي ويروسي

ژانویه 27, 2008

كنترل احساسات خيلي سخت است آن هم براي مواردي كه در نهاد انسان نهادينه و بدعت شده است و به صورت عادت در آمده است ديگر هيچ بد از بدتر است حال در اين خصوص سعي بر آن هم بايد داشته باشي كه راستاي صحيح و درستي را طي كني!

وقتي با كسي يا فردي مواجه مي شود و در همان حال حس و حالت خوبي در درونت وجود ندارد و كمي بي حال يا خسته هستي نحوه مواجه شدن با آنها خيلي اهميت پيدا مي كند.واژه » كمك به ديگران » تعهدآور و كليدي است و زير بناي خاصي مي خواهد كه در خويشتن بايد پياده سازي شود و آن هم كمكي از روي خلوص نه براي طلب و توقع چيزي يا سودي!

مي دانم و مي دانند كه هر آنچه دارم و دارند از آن خداوند متعال است و اوست مالك بر هر چيزي و نسبت هاي دارندگي و دارائي هاي مادي و معنوي برچسب هاي موقتي است كه به يكديگر مي چسبانيم آن هم براي مدت كوتاهي ؛ ولي با اين وجود در دام زياده خواهي و مالكيت كاذب چسبانده شده گرفتار مي آييم و مي آيم!

تمامت خواهي و خودخواهي در مرحله اول مواجه با شخصيتهاي و افراد جلوه مي كند و با توجه به موضوع مورد بحث طرفين ديگر عوارض هم چون مطرح كردن خويش ، حس برتري و خوش آمدن از تعاريف و موقعيتهاي بهتر دستم مي اندازد با اينكه كم و ضعيف و موقتي است ولي وجود دارد و نم نم و كم كم حس حضورشان مي آيد و ميرود.

برخي اوقات از خودم مي پرسم چرا اين اتفاق مي افتد و در شرايطي خيلي زشت و زننده چيزي در درونم به بازي گرفتن همه چيز مي پردازد و از اينكه يك موقعيت و مقام حتي معنوي داشته باشم سرك مي كشد و دل دل مي زند!

در حالتي كه عقل و شعور و تدبيرم تسلط مي يابند وضع فرق ميكند و فرصت كمتري به آنها مي دهد ولي با شنيدن با ديدن برخي چيزيهاي كوچك دل دل زدن خواسته هاي كاذب سر بر مي آورد بحدي كه چند روز پيش از فكر كردن به اين موقعيتها شرمنده شده بودم حس تملك و داشتن مقام در معنويات هم بازي ام ميدهد!

برخي اوقات دوست دارم از خودم و حس هاي گذرايم فرار كنم.چيزي در نهادم قدرت دارد كه هنوز پاك نشده است.ويروس كش نفسم ضمن اينكه بايد هر روز آپديد شود بايد هر روز اسكن هم بكند از اين حالات و افكار مسموم خسته شده ام!

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s