خدایا یاریم رسان!

مه 11, 2008

برای قضاوت در اعمال دیگران عجله می کنم و کمی رفتار با کسانی که از من کوچکتر هستند با خشونت و بالاسری است ضمن اینکه وقتی نسبت به فردی از گذشته دیدگاه خاصی دارم آن را در موقعیتهای کنونی نیز که ممکن است حالا دیگر آنها را نداشته باشد لحاظ می کنم! و تبعیض قائل می شوم در خالی که شرایط عوض شده است و این کار شایسته ای نیست.وقتی بررسی می کنم دلیل اتفاق چنین حوادثی را در قضاوت پیشاپیش و محق بودن خویش می دانم که ناشی از خودخواهی و تکبرم است! برای مبارزه با این صفات نامناسبم هر چه فکر کردم دیدم اینطور نمی شود می دانم چیستند؟ ولی نمی توانم کنترل و حذفشان کنم لذا به این نتیجه رسیدم که درست مفهوم و معنایشان را نمی دانم باید ابتدا خوب درکشان کنم و ریشه وجودشان را بیایم و بعد نحوه یا روشهای کنترل و حذف آنها را بدانم و آن طرق را با توجه به وضعیت خودم بهینه سازی کنم.برای همین رفتم پیرو توصیه قبلی استاد مجموعه کتاب های احیاء العلوم الدین جناب محمد غزالی را خریدم و جلد مهلکات آن را شروع به مطالعه کردم.مفاهیم را نسبتا» خوب باز کرده است و برای افرادی مبتدی نیز مثالهای خوب بهم کنی آورده است.امیدوارم مطالعه این کتب و خودکاوی هایم مرا به تهذیب بیشتر نفس با خواست خداوند یازی رساند.

روند خوابهای و رویاهایم دنبال میکنم اخیرا» درصد خوابهای روزمره و گرفتاریهای روزانه بیشتر شده است و خوابهای معنوی غلظتشان کم شده است و بیشتر آنها هم در مورد اطرافیان و دوستان بسالک می باشد که از وضعیت نامناسب آنها خبر می دهد.

تغییر دادن خویشتن سخت ترین فعالیتهای ممکن در دنیا است و تلاش و سخت کوشی خاص و ویژه ای می طلبد.به برنامه های خواندن و مطالعاتم نظم بهتری داده ام و روی سوره صافات که در برنامه ام است کار مختصری انجام دادم .

راه ، راه اندیشه و تعمق در خویشتن است و بدون تفکر و تعقل و اندیشه نمی توان حتی یک گام به جلو رفت!به خداوند متعال پناه می آورم و از ایشان طلب مدد و یاری ویژه دارم تا همیشه در راه باقی ام نگهدارد.آمین

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s