ارزش گذاری ارزیابی خودکاوی

دسامبر 4, 2012

چند نکته در نوع رفتار مشهود است :
یکی اینکه با م. خیلی مهربان برخورد نمی کنم و از جملات کوتاه و خلاصه استفاده می کنم و زیاد به لحظاتی که او نیاز دارد توجه ندارم.با توجه به شرایط سنی و خلوت بودن اطرافش نیاز به توجه و مهربانی بیشتری دارد و بدلیل خستگی و کارهای جانبی ام به او خوب نمی رسم.

دوم اینکه زبان و تن صدایم با دیگران مبتنی بر آرامش و احترام نیست و کمی تلخی و تندی در آن وجود دارد.که ناشی از غرور و خودبینی ام است.
سوم در محل کار بین وضعیت کاری ونیاز های مالی خودم و نیاز مالی دیگران مانده ام وضعیت کاری مناسب نیست و تعداد معدود همکارانم نیز با صبر و مشقت روزگار می گذرانند و دراین وضعیت خودم نیز درگیر هستم ولی فعالیتهای دیگری میتوانم داشته باشم و توکلم به خداست ولی نیاز آنها را آن طور که باید نمی توانم برآورده کرد.لذا بی تفاوتی در رفتارم نسبت به کارهای دیگران مشهود است و این در روحیه کاری خوب نیست.

چهارم در فیس بوک مطلبی را دوستان درج کرده بودند و آنجا مطلبی نوشتم و بارها آن را چک کردم امشب با خودم می اندیشم برای چه چند بارچک کردم برای اینکه موقعیت تایید دیگران را نیاز دارم و آیا هم چون دیگران برای اثبات حضورم به رای و نظر دیگران محتاج هستم این همان نشانه های کسب شهرت و مطرح بودن در نظر دیگران است که هنوز در درونم باقی است و عملا نقش بازی می کند.

برای کنترل رفتارم به لحاظ زبانی و برخورد محترمانه و تن صدا باید از محدوده کوچک خانه خویش شروع کنم چندین بار این موضوع را برای خودم مطرح کرده ام ولی هر بار باز به خانه اول برگشته ام و برنامه ریزی صحیح طرحی برای استقرارش ندارم.بخصوص اینکه این اعمال به صورت فطری و ذاتی سر می زند و در نهادم نشسته است و حذف و کنترل آنها سخت است.

برای این موضوع برای ارزیابی خودکاوی هایم یک ارزش گذاری امتیاز کرده ام که هر روز رفتار را بررسی کنم و از ده امتیاز دهم به وضعیت روحی ، فکری و اعمال انجام شده در طول روز لذا برای شروع امروز خود را امتیاز می دهم .سعی باید شود که مثبت را به ده نزدیک و منفی را به صفر رساند که جمع آنها حداقل منفی در نیاید.هر چند که درخصوص مثبت ها نوشتند نیز خوب است و باعث تقویت روحیه است ولی برای جلوگیری از خود فریبی و غرور کاذب بهتر است کمتر طرح شود.اما امروز دنیای یک سالک:

مثبت = 3+
منفی = 4-
جمع = 1-

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s