تنها خداست که اگر بخواهد می شود!

ژوئن 20, 2015

تنها خداست که اگر بخواهد می شود و اگر نخواهد نمی شود و آنچه تا کنون شده است، او خواسته است.پس نقش ما در خواستن ها و نخواستن ها تبعیت از خواستن اوست! و انتخابی در آن نیست و اگر هست فکر می کنیم هست در واقع نیست فقط لایه از رنگ و لعاب آن خواسته ها هستیم.
کنترل خویشتن و نفس تربیت نشده بیشترین نقش در تحقق درست بندگی خالص او تعالی را دارد.
از خصلت های منفی که این روزها به تکرار آنها رسیده ام نحوه سخن گفتن ناشی از حالات درونی و خشم است.احترام مخاطبان در تمام حالات را نمی توانم رعایت کنم.افراد به بهانه ها مختلف زیاده خواهی از وضعیت خویش دارند بیشترین فشار را از ناحیه محیط های کاری می برم.یکی از مشکلات اصلی کسب پول کاری است که شده است.تاخیر های مشتریان در پرداخت باعث شده است که نظم کاری همکاران بهم بخورد به نوعی متعهد به همکاران هستم و تاخیرها باعث مشکلات می شود در سازمان های دولتی و خصوصی هر کدام بنحوی. افراد بی مسؤولیت و بورکراسی حاکم بر آنها بخاطر تنبل پروی فرهنگ جامعه روی روح و روان آدم فشار کاذب می آورد.
هر وقت گرسنه ام و آب بدنم کم می شود وضعیت تحمل روانی ام کم می شود و این در ارتباط با دیگران و صحبت کردن با خانواده تاثیر منفی گذاشته است و دخترم که آرام و دوست داشتنی است برای نزدیک شدن به پدر مواجه به تندی و بی حوصله گی می شود.
اما مهم ترین عامل در این سناریو خواستن ها و غرور کاذب افکارم است که اجازه ارتباط صحیح با عزیزانم را نمی دهد.
احترام، ادب و تشویق دیگران شرط ارتباط صحیح در جامعه از نزدیکان گرفته تا دیگران است.آنها مهربانی می آورند.
آیا درونم مهربان است؟ بیرونم آن را نشان نمی دهد؟ در درون راحت ترین حالت و کمترین رنج را برای خودم می خواهم و دیگران عوامل برهم زننده آن هستند هر کدام به نحوی!
آنچه دارم و خواهم داشت مقرر شده و عنایت شده او تعالی است بیشتر و کمتر آن هم در فکر و نفسم بازی می کند و یا بیشتر یا کمتر از این عایدی نیست!
امروز با م همسرم برای یک خواسته معقول و درست او در خصوص دفترچه بیمه تند صحبت کردم الان که فکر می کنم اگر آرامش داشتم همان صحبت او را می توانستم با دید مثبت دنبال کنم و با او تندی نمی کردم! او را ناراحت کردم هر چند که فکر کرد او مقصر است! چون امروز خیلی گرم بود و رفتن به اداره تامین اجتماعی وقتم را گرفته بود باز مجدد در سر نهار این موضوع را مطرح کردم بماند که خراب کاری همکاران برای پروژه ای بیشتر انرژی ام را گرفته بود ولی به راحتی خود و وضعیت پیش آمده فکر می کردم و مجدد م را ناراحت کردم.
اگر این روند را در طول روز در نظر بگیرم عناوین مختلفی با نفرات مختلفی تکرار می شود.
واقعا اصلاح خویشتن از نزدیک ترین کسان شروع می شود از خانواده، همکاران و نزدیکان و کم کم به دیگران تسری می یابد آنها بهترین ها هستند برای دیدن اعمال خویش، آئینه کردار و آموزگارند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s